427 допълнителни машини за гласуване са внесени у нас без да са

...
427 допълнителни машини за гласуване са внесени у нас без да са
Коментари Харесай

427 допълнителни машини за гласуване внесени у нас без да са поръчани от ЦИК

427 допълнителни машини за гласуване са импортирани у нас без да са били предмет на поръчка от Централната изборна комисия. Това гласи писмен отговор на ДАНС до ЦИК, докладван на заседание на комисията през днешния ден. На съвещанието бе докладвано и писмо от Министерство на вътрешните работи по отношение на поисканата проверка на откритите в края на предходната седмица 150 допълнителни машини на летище София

От Министерство на вътрешните работи прецизират, че в склад на " Сиела Норма " във Висшето транспортно учебно заведение в столицата се намират 199 машини. 150 от тях са пристигнали у нас с въздушен превоз и са били освободени от митницата на 8 ноември. Други 36 машини са доставени у нас също с въздушен превоз и са освободени от митницата на 4 ноември. Останалите 13 машини били импортирани в страната преди предходните парламентарни избори на 11 юли. Всички устройства са били освободени от митнически склад след възнаграждение на съответните мита заради липса на съображение за задържането им. В момента складът, в който се намират 199-те машини е заключен и запечатан. На шефа на " Сиела Норма " Веселин Тодоров е връчено полицейско предписание складът да остане запечатан и да не се позволява потреблението на тези машини без експлицитна глоба от ЦИК. По същия метод се не разрешава и влизането в склада, в случай че за това няма позволение от ЦИК, излиза наяве от писмото на Министерство на вътрешните работи.

Всички тези данни обаче не дават отговор на въпроса чия благосъстоятелност са тези машини, разяснява членът на ЦИК. В писмото на Министерство на вътрешните работи не се загатва чия благосъстоятелност са, а в това на ДАНС написа, че " Сиела Норма " е уведомила, че разполага с 427 спомагателни машини за гласоподаване, означи различен от членовете на ЦИК Емил Войнов.

По предложение на Красимир Ципов ЦИК реши да изиска информация за всички налични документи по въпроса от организация " Митници ".

Централната изборна комисия изпрати и отговор на прокуратурата по сложени 5 въпроса по отношение на спомагателните машини за гласоподаване. В него комисията още един път удостоверява, че не е изисквала спомагателна доставка на машини отвън контрактуваните.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР